Zostań mistrzem ortografii

18 maja 2016 r. w odbył się finał X edycji konkursu ortograficznego o pióro Wójta Gminy pod hasłem “Zostań mistrzem ortografii”. Po raz drugi w konkursie uczestniczyły osoby dorosłe. Tym razem pisało 8 takich osób.

Zostań mistrzem ortografii

Jeśli chodzi o dzieci z szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalną konkurs został przeprowadzony podobnie jak w poprzednich latach w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w miejscowych szkołach. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono najlepszych.

Zostań mistrzem ortografii

W drugim etapie udział wzięło 13 dzieci ze szkół podstawowych i 10 z gimnazjum ( w tym 2 osoby z gimnazjum niepublicznego). Prace konkursowe zostały sprawdzone przez komisję w skład, której weszli nauczyciele poloniści: p. Iwona Wożniak, p. Grażyna Gawęda, p. Ewa Ostach. Lidia Gabrysiak oraz p. Andrzej Penkert

Teksty przygotowane tym razem zostały przez - p. Ewę Ostach polonistkę z Szkoły Podstawowej w Niechanowie.

W kategorii Osoby dorosłe:

• Złote Pióro Wójta Gminy (1miejsce) - p. Szuszkiewicz Beata
  • Srebrne Pióro Wójta Gminy (2miejsce) - p. Walczak Damian
  • Brązowe Pióro Wójta Gminy (3miejsce - p. Walczak Karol

Zostań mistrzem ortografii

W kategorii Szkoły Podstawowe:

• Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymała Elert Daria
  • Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) otrzymała Wróbel Eliza
  • Brązowe Pióro Wójta Gminy (3 miejsce) otrzymała Kierzek Julia

W kategorii Gimnazjum:

• Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymała Gaudyn Wiktoria
  • Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) Kozłowska Martyna
  • Brązowe Pióro Wójta Gminy (3 miejsce) Krzyżaniak Dominika

Zostań mistrzem ortografii

Zwycięzcy konkursu otrzymali statuetki oraz bony wartościowe do zrealizowania w EMPIK.

Z okazji X edycji konkursu ortograficznego Cukiernia Jaśmin ufundowała tort okolicznościowy za który pracownicy biblioteki bardzo dziękują.

Również z okazji jubileuszu wszyscy uczestnicy dodatkowo otrzymali kubki z Logo Konkursu.