NIETYPOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA

W dniu 9 września odbyła się nietypowa lekcja biblioteczna dla uczniów klasy 5d z SP Niechanowo. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece i funkcjonowaniem, uczniowie wzięli udział w drugiej części lekcji. Tematem przewodnim były EKSPERYMENTY.

NIETYPOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA

Celem tej lekcji bibliotecznej była tym razem popularyzacja literatury popularno-naukowej, którą posiada wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży.

Eksperymenty zostały zaczerpnięte z książek pt” „Eksperymenty„ autorstwa Ewy Kłoś, Joanny Tołłoczko i Piotra Syndoman z serii „Zrób to sam” oraz „Eksperymenty” Piotra Pękala i Magdaleny Fołtyniak.

NIETYPOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA

Uczestnicy w czasie przeprowadzania wspólnych doświadczeń dowiedzieli się między innymi dlaczego balony same się napełniają powietrzem po połączeniu wody z octem i sody oczyszczonej, dlaczego jedno jajko tonie, a drugie nie i dlaczego gaśnie świeca przykryta naczyniem. Uczniowie również sami zbudowali kompas i sprawdzili czy działa prawidłowo. Zmierzyli się również z próbą rozerwania dwóch książek telefonicznych. Mimo wielkiej siły i zaangażowania uczestników nie udało się ich rozerwać.

NIETYPOWA LEKCJA BIBLIOTECZNA

Lekcja bardzo się podobała uczniom dlatego też zapraszamy na kolejne nietypowe lekcje.