Tydzień bibliotek 2019

Tegoroczny Tydzień Bibliotek pod hasłem #BIBLIOTEKA okazał się bardzo pracowity i upłynął w niezapomnianej atmosferze.

Rozpoczęliśmy dniem bibliotekarza 8 maja. Dzień później odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego Teatru Maska z dwoma przedstawieniami. Pierwsze z nich pt.: PRASTARA KSIĄŻNICA-SKARB I TAJEMNICA przeznaczone było dla dzieci z klas 4 i 5 SP Niechanowo. Wzbudziło wiele pozytywnych emocji a dzieci bawiły się wyśmienicie pod spektaklu.

Tydzień bibliotek 2019

Kolejnym przedstawieniem było ZAPOLĄTANI W SIECI i przeznaczone było dla młodzieży z klas 6 i 7 SP Niechanowo. Tematem przewodnim przedstawienia były zagrożenia płynące z sieci czyli z internetu i gier komputerowych.

Tydzień bibliotek 2019

W tym roku odwiedziliśmy także dzieci ze Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie. Zaprezentowaliśmy tam bajki w formie teatrzyka Kamishibai. Dzieci z przedszkola po wysłuchaniu bajki wykonały prace plastyczne.

Tydzień bibliotek 2019

Kolejnym punktem tegorocznego Tygodnia Bibliotek była wizyta „Pana Poety” w Niechanowskiej Podstawówce. Pan Poeta przeprowadził z dziećmi spotkanie autorskie. Czytał bajki własnego autorstwa, zaprosił również dzieci z klas 1-3 do wspólnych zabaw.

Tydzień bibliotek 2019

Biblioteka nie ominęła również przedszkolaków z Przedszkola Kajtek. Odwiedziła ich z teatrzykiem Kamishibai. Każda z grup miała możliwość wysłuchania bajek, a po teatrzykach był czas na zajęcia plastyczno-techniczne, gdzie dzieci wykonywały prezenty dla mam ( laurki, zakładki ) w związku ze zbliżającym się świętem mam.