# Biblioteka

W tygodniu bibliotek 8-15 maja 2019 r. zaplanowaliśmy następujące spotkania:

8 maj 2019 – Dzień Bibliotekarza

9 maj 2019 – Spektakle Teatru MASKA z Krakowa (Teatr Edukacji i Profilaktyki)

• godz. 8:15 – przedstawienie pt.: „PRASTARA KSIĄŻNICA-SKARB I TAJEMNICA” dla klas IV-V Szkoły Podstawowej
  • godz. 9:15 – przedstawienie pt.: „ZAPLĄTANY W SIECI” dla klas VI-VII Szkoły Podstawowej

# Biblioteka

10 maj 2019 – o godz. 9:00 i 9:50 Teatrzyk Kamishibai dla Dzieci z Przedszkola w Jarząbkowie

Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie.

15 maj 2019

o godz. 9:00 – Warsztaty dla dzieci i spotkanie autorskie w jednym poprowadzone przez pisarza – pseudonim artystyczny „Pan Poeta”. Autora bajek pt: Kura, co tyła na diecie, Wróbel, co oćwierkał sąsiadów, Kruk, co kracze pokrakanie, Kaczka, co przebrała miarkę, Paw, co ogon miał z przyjaźni.   Dla klas I-III Szkoły Podstawowej

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek odwiedzimy również Przedszkole KAJTEK w Niechanowie z Teatrzykiem Kamishibai

W związku z licznymi zajęciami organizowanymi przez Bibliotekę nastąpią przerwy w pracy biblioteki.   Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej i facebook-a, informacje będą również wywieszone na drzwiach biblioteki.

Podczas Dni Niechanowa:

29 maj 2019 o godz. 17:00 w Sali GOK

XIII edycja konkursu „Zostań mistrzem ortografii” KONKURS O PIÓRO WÓJTA GMINY.

Zapraszamy do wzięcia udziału dorosłych mieszkańców Gminy Niechanowo i nie tylko…… w kategorii osoby dorosłej (chęć uczestnictwa można zgłaszać telefonicznie pod numerem tel: 61/ 427-20-02 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie biblioteki do dnia 10 maja 2019).

Czekają atrakcyjne nagrody.