Zostań mistrzem ortografii

Zostań mistrzem ortografiiBIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY NIECHANOWO ZAPRASZA do udziału w XIII edycji konkursu pod hasłem: „Zostań mistrzem ortografii” KONKURS O PIÓRO WÓJTA GMINY.

Zapraszamy do udziału osoby pełnoletnie z terenu Gminy Niechanowo I NIE TYLKO ... Chętne osoby prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie do dnia 10 maja 2019 r. pod numerem tel: 61/ 427 20 02 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Serdecznie zapraszamy do udziału !!! Regulamin dostępny na stronie www.biblioteka.niechanowo.pl

REGULAMIN
Konkurs adresowany jest dla osób pełnoletnich z terenu naszej Gminy i NIE TYLKO …

Organizator:

• Biblioteka Publiczna Gminy Niechanowo,
  • Osoby koordynujące: p. Małgorzata Trzaskowska, p. Dorota Bączyk.

Cele:

• podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych,
  • wyrabianie nawyku stosowania reguł ortograficznych,
  • rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem,
  • kształtowanie zainteresowań i umiejętności samodzielnej pracy.

Przebieg konkursu:

Konkurs odbędzie się podczas Dni Niechanowa w dniu 29 maja o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie.
W tym roku tematem przewodnim dyktanda jest miejscowość Niechanowo.
Zgłoszenia osób chętnych do uczestniczenia w konkursie będą przyjmowane do dnia 10 maja 2019 r.
Na wykonanie zadania przeznaczone jest ok 20 minut.
Zwycięzcą zostanie uczestnik, który popełni najmniej błędów.
Prace konkursowe zostaną sprawdzone przez komisją w skład, której wejdą nauczyciele języka polskiego z terenu Gminy Niechanowo.
Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca.
Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

UWAGA!
Osoby dorosłe będą pisać  tekst przygotowany przez p. Elżbietę Rzepecką-Roszak

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udzielać będzie organizator konkursu – tel. 061 427 20 02.