Finał XII edycji konkursu ortograficznego o pióro Wójta Gminy pod hasłem "Zostań mistrzem ortografii"

24 maja 2018 r. w odbył się finał XII edycji konkursu ortograficznego o pióro Wójta Gminy pod hasłem “Zostań mistrzem ortografii”. Po raz czwarty w konkursie uczestniczyły osoby dorosłe.

Jeśli chodzi o dzieci z szkoły podstawowej i młodzież gimnazjalną konkurs został przeprowadzony podobnie jak w poprzednich latach w dwóch etapach. Pierwszy etap odbył się w miejscowych szkołach. W wyniku wstępnych eliminacji wyłoniono najlepszych. Prace konkursowe zostały sprawdzone przez komisję w skład której weszli nauczyciele poloniści: p. Lidia Gabrysiak , p. Ewa Ostach, p. Anna Zając oraz p. Andrzej Penkert

Teksty przygotowane tym razem zostały przez – p. Lidię Gabrysiak i p. Iwonę Wozniak.

Temat tegorocznego dyktanda był ściśle związany z przypadającą w tym roku 100 -rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zwycięzcami konkursu zostali:

W kategorii Osoby dorosłe:

- Złote Pióro Wójta Gminy (1miejsce) – p. Kowalski Ernest

- Srebrne Pióro Wójta Gminy (2miejsce)- p. Szuszkiewicz Beata

- Brązowe Pióro Wójta Gminy (3miejsce – p. Krzyżaniak Dominika

W kategorii Gimnazjum:

–      Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymała Gaudyn Wiktoria

–      Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) Szeląg Marta

–      Brązowe Pióro Wójta Gminy (3 miejsce) Paprocki Krystian

W kategorii Szkoły Podstawowe:

– Złote Pióro Wójta Gminy (1 miejsce) otrzymała Kościańska Wiktoria z SP Niechanowo

– Srebrne Pióro Wójta Gminy (2 miejsce) otrzymał Kierzek Julia z SP Niechanowo